Emre Belözoğlu Trabzonspor taraftarını amaç aldı! Bordo-mavililer hudut küpü oldu: Milliyetçi geçinmeyecekler…

Piper

New member
Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, Emek Ege’nin sunumuyla NTV ekranlarında yayınlanan “Kırılma Anı” programına konuk oldu.

Futbol hayatına dair kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan genç teknik adam Trabzonsporlu taraftarları kızdıran açıklamalarda bulundu. Bordo-mavili taraftarlar, genç teknik yöneticinin açıklamalarına toplumsal medya aracılığıyla reaksiyon gösterdi.

“AZİZ YILDIRIM BENİ ODASINDAN KOVDU”

Fenerbahçe’den ayrılık sürecine açıklık getiren genç teknik adam, sarı-lacivertli kadronun eski lideri Aziz Yıldırım’ın kendisini odasından kovduğunu açıklayan 41 yaşındaki teknik adam “Aziz Lider, ortasından geldiği üzere davranan bir tanesiydi. Çok tartıştığımız bana kızdığı anlar oldu. Fenerbahçe için hayli dertler çekmiş, en büyük ıstırabını hayatış kişidir. Fenerbahçeli duruşuyla her insanın gönlünde taht kurmuş biridir. Kolay bir insan değildir. Beni birkaç sefer odasından kovdu. Fakat daima uygun anılarla hatırlıyorum. O denli kalacak.” diye konuştu.

“FENERBAHÇE’DE KIYMETLİ OYUNCULARIN GÖNDERİLMESİ HATAYDI”

Sarı-lacivertli kadroda ‘sabırsızlık’ olduğunu kaydeden Emre Belözoğlu, 2015 yılında Fenerbahçe ile yaşadığı ayrılığa da açıklık getirdi. Kanarya’nın 2015’te değerli oyuncularla yollarını ayırmasını ‘hata’ olarak tanımlayan Emre Belözoğlu şunları söylemiş oldu:

“Fenerbahçe’de içeriyi güzel biliyorum. Genlerini, gücünü epey âlâ biliyorum. Bir kitap daha okumama gerek yok bunla ilgili. Ne yazık ki sabırsızlık sorunu var. Çabucak başarıyı elde etme isteği var. 2015’te birinci ayrılma sürecim vardı. 2015’te değerli oyuncuların gönderilmesi yanılgıydı. Bir kulübün bir hafızası olmalıdır. Teknik adam ve sportif yönetici üzerinden gideceksiniz.

Göksel Gümüşdağ oradaydı. Fenerbahçe’de 34 yaşındaydım. Çok da güzel bir dönem geçirmiştim. 20 gole direkt katkı vermiştim. Tahminen de güzeli bu biçimdeydi. Ben epey üzülmüştüm. Başakşehir’e gitmeyi beklemiyordum açıkçası. Yaşandı. daha sonrasında futbolu bırakma sonucu aldım ben aslında. daha sonra bir gün, yattım, kalktım. tekrar uyudum. 3 gün bu biçimde devam etti. daha sonra tam kapıdan çıkarken nereye gidiyorsun dedi eşim. Ben galiba bırakamayacağım futbolu dedim.

GÖNDERİLDİĞİMİ TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM

Aziz Yıldırım, ‘Bir tek sen kalacaksın. Arkadaşların gidecek’ demişti. Ben de ‘Keşke mektupla göndermeseydiniz’ dedim. Ben gönderildiğimi televizyondan öğrendim.

Bizim Fenerbahçe’ye karşı gönlümüz kırılmaz. Fenerbahçe bizi üzmedi. Tersine bizi daima keyifli etti. Orada olmak fazlaca lakin epeyce büyük bir mutluluktu. Ayrılıkta süreçlerin yönetilmesi kıymetli ve kıymetlidir. Lakin ayrılık sürecinde samimi olarak söylüyorum, ben Can abi ya da Lefter olmadım. Olamam. Eski beşerler fazlaca daha farklı insanlardı. Bizler öbür bir nesiliz. Diğer gayretler verdik. Tahminen bizden daha sonra gelecek beşerler da bizi bu biçimde yad edecek.”

EN BÜYÜK MUVAFFAKİYETİM UEFA KUPASI ŞAMPİYONLUĞU

Futbol hayatındaki en büyük muvaffakiyetinin Galatasaray forması altında yaşadığı UEFA Kupası şampiyonluğu olduğunu lisana getiren Emre Belözoğlu, en büyük pişmanlığının da İtalyan devi İnter’den ayrılmak olduğunu açıklayarak “Galatasaray ile UEFA Kupası’nı kazanmam en büyük muvaffakiyet. Altyapım Galatasaray’dı. Fenerbahçe’de insanların da sizi bu biçimde sevmesi özel bir histir. Üstünde bir his yok. Fenerbahçeli olmak bu duyguyu hissetmektir. Değer biçilemez bir his. En büyük pişmanlığım Inter’den ayrılmam diyebilirim.” dedi

BORDO-MAVİLİ TARAFTARLARI KIZDIRAN AÇIKLAMALAR

2011-2012 döneminde, Kadıköy’de ve Trabzon’da Fenerbahçe ile Trabzonspor’un birbirine rakip olduğu müsabakalarda Trabzonspor’un eski yıldızı Didier Zokora ile yaşadığı olay hakkında da konuşan Emre Belözoğlu, bordo-mavili taraftarları kızdıran açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe-Trabzonspor içinde 15 Nisan 2012’de oynanan maç sırasında Dider Zokora’ya ırkçı telaffuzda bulunduğu nedeni öne sürülerek TFF tarafınca 2 maç men cezasına çarptırılan Emre Belözoğlu, Fildişili yıldızın kendisine attığı tekme hakkındaki açıklamalarıyla bordo-mavili taraftarları kızdırdı. Karadeniz grubunun taraftarları genç teknik adamın açıklamalarına toplumsal medyada reaksiyon gösterdi.

MİLLİYETÇİ GEÇİNMEYECEKLER

Trabzonspor müsabakasında bordo-mavili ekibin Fildişili yıldız futbolcusu Didier Zokora ile yaşadığı olay hakkında da konuşan Emre Belözoğlu, açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Benim hakkım fazlaca yendi, değiştirmek istediğim epey olay vardı. Irkçı yakıştırması yaptılar, bir sürü şeyler söylemiş olduler. Lakin ne olursa olsun, şöhretin bir bedeli olduğunu biliyordum. Bana hakaret edilmesi beni berbat yapmıyor. Bizim ülkemizde siyahi bir beşere duyulan müsamaha ve sevgi, Avrupa’daki biroldukça ülkede gösterilmiyor.

BU ÜLKENİN EVLADI EMRE BELÖZOĞLU MU YOKSA ZOKORA MI?

Benim anneme edilen bir hakaretten daha sonra kelamlı bir atışma oldu. Allah’ın yaratmış olduğu hiç bir varlığın birbirinden farklı olduğuna inanmıyorum. Yediğim tekme benim canımı yakmaz. Burada canı yakan şey, bu ülkenin evladı Emre Belözoğlu mu yoksa Zokora mı? Benim canımı acıtan bu. Benim canımı acıtan bu. Maçkalı bir annenin evladıyım. Babam Kilisli. Annem Trabzonlu.

TEKME YEDİM DİYE KAHKAHALAR ATANLAR VARDI

Bu stadyumda ben bu tekmeyi yedim diye kahkahalar atanlar vardı. Onu sahiplendiler ancak beni sahiplenmediler. Zokora hakkında duyuyorum, grup arkadaşları içinde fazlaca da seven yok. Orada ben yerde yatarken beşerler epey memnunlardı. Bir Türk evladı yerde kıvranırken seviniyorlarsa, milliyetçi geçinmeyecekler.”