Frank Lampard’dan Beşiktaş’ın yeni transferi Delle Alli hakkında flaş açıklamalar: Çok yetenekli bir oyuncu lakin…

Piper

New member
Beşiktaş, İngiliz grubu Everton’dan İngiliz orta saha oyuncusu Delle Alli’yi kiralık olarak takımına kattı.

Siyah-beyazlı kadrodan KAP’a yapılan açıklamada “Profesyonel futbolcu Bamidele Jermaine Alli’nin süreksiz transferi konusunda kulübü ve kendisi ile 25.08.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2022-2023 döneminin sonuna kadar muahedeye varılmıştır. Everton FC Kulübü’ne kiralama bedeli ödenmeyecektir. Dönem sonuna kadar kullanılmak şartı ile oyuncunun satınalma opsiyonu Şirket’imizde bulunmaktadır. Oyuncuya 2022-2023 dönemi için net 2.200.000 Avro garanti fiyata ek olarak aldığı müddet ve karşılaşma tipine bakılırsa maç başına azami net 10.000 Avro maç başı fiyatı ödenecektir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” sözleri kullanıldı.

İngiliz takımının teknik yöneticisi Frank Lampard, Beşiktaş’ın yeni transferi Delle Alli hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Lampard’ın açıklamaları toplumsal medyadaki siyah-beyazlı taraftarlar tarafınca ilgiyle takip edildi.

Delle Alli’nin Beşiktaş’ta yeni bir imtihan vereceğini vurgulayan İngiliz teknik adam, 26 yaşındaki orta saha oyuncusuna ihtarlarda bulundu.

“KONSANTRASYONUN NE KADAR BEDELLİ OLDUĞUNU ANLAMASI GEREK”

Lampard, şunları söylemiş oldu:

“Dele’nin mesleğinin gidişatını anlayabiliyorum. Onunla yakından çalışmak, bana Alli hakkında net fikirler verdi. Şunu söyleyebilirim ki; Dele’nin idman ve konsantrasyonun futbol için ne kadar kıymetli olduğunu anlaması gerek. Bunu yalnızca Dele için söylemiyorum, her futbolcu için geçerli.

BEŞİKTAŞ ONUN İÇİN SINAV

Ben bir rahip değilim lakin idmanın ve konsantrasyonun size neler katabileceğini biliyorum. Dele epey yetenekli bir oyuncu ama söylemiş olduğim şeyleri dikkate alması gerek. Şayet bir daha oyuna odaklanabilirse hem kendisine birebir vakitte kadro arkadaşlarına yararı dokunacaktır. Beşiktaş onun için yeni bir imtihan olacak.”