Galatasaray’ın yıldız futbolcusundan tarihi itiraf: Sarı-kırmızılı taraftarlar şaşkınlık içerisinde kaldı!

Piper

New member
Spor Toto Harika Lig’in 6. haftasında deplasmanda Kasımpaşa’yı 1-3 mağlup eden Galatasaray puanını 13’e yükselterek tepe yarışına devam etti.

Sarı-kırmızılı takımda gösterdiği performans niçiniyle uzun vakittir tenkitlerin odağındaki amaç olan 23 yaşındaki yetenek Kerem Aktürkoğlu, attığı iki golle maça damga vurdu. Genç yıldızın bilhassa son golü sarı-kırmızılı taraftarların beğenisini kazandı.

Kasımpaşa deplasmanından zaferle ayrılan Galatasaray’da Emin Bayram, Yunus Akgün ve Kerem Aktürkoğlu, müsabakanın akabinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

EMİN BAYRAM: YOLUN SONU ŞAMPİYONLUK

Galatasaray’ın genç ismi Emin Bayram, şampiyon olacaklarına inandıklarını belirterek “Bu grubun formasını giymek benim için büyük bir baht. Elimden geleni yapıyorum. Her gün daha düzgüne giden bir performansımız var, daha da güzel olacak. 90 dakika golü atmayı düşünen bir ekibiz. Bugün geriye düşmemize karşın yeterli tepki gösterip 3 puanı aldık. Taraftarımızı da tebrik ediyorum bizi yalnız bırakmadı. İnşallah bu yolun sonu şampiyonluk olacak.” diye konuştu.

YUNUS AKGÜN: KEREM İLE birlikte SKORA DAHA FAZLA KATKI YAPACAĞIZ

Kasımpaşa karşısında uygun bir oyun ortaya koyduklarını vurgulayan Yunus Akgün ise “Trabzonspor, Gaziantep ve bu maçta epeyce hoş bir oyunumuz vardı. Bugün de skor olarak yansıttık. Ben asist yaptım, Kerem de iki gol attı. Üstümüzden attık. Daha da düzgün olacağız. Geçen sene hayli düzgün geçmişti. Beklenti yüksek, bu beklentiyi karşılamak istiyorum. Galatasaray forması giyerken, elimizden gelenin en güzelini yapmak istiyoruz. Kerem ile birlikte skora daha fazla katkı yapacağız.” dedi.

“ELEŞTİRİLERDEN ETKİLENDİM”

Maçın yıldızı Kerem Aktürkoğlu ise tarihi bir itirafta bulunarak, uzun vakittir kendisine yöneltilen tenkitlerden etkilendiğini deklare etti. Genç yıldızın açıklamaları sarı-kırmızılı taraftarları şaşkınlık içerisinde bıraktı. Dikkat çeken açıklamalarda bulunan genç yıldıza Galatasaray taraftarı toplumsal medyada takviye oldu.

Genç yetenek şunları söylemiş oldu:

“İki haftadır hoş Futbol oynuyorduk ve sonuçlarını alıyorduk. Bu hafta da istediğimiz kararı aldık. Birinci yarı daha farklı olabilirdik. Taçlardan daima sorun yaşıyoruz. Sonu hoş bitti. Herkesi tebrik ederim. Birden fazla vakit tenkitler oluyor. Yükselişte de övgüler oluyor. Bunlara kendimi kaptırmak istemiyorum. Fakat vakit zaman etkileniyor insan. Palavra söylemeyeceğim, ben de etkilendim. Gol ve asistin yanı sıra gayretimle de katkı vermek istiyorum.”