Hacı Bayram Veli Üniversitesi 48 bin TL maaş ile İşçi alımı! Müracaatlar ne vakit bitecek?

Musa

New member
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, “375 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin Ek 6 ncı maddesi” ile 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim Çalışanı İstihdamına Ait Temel ve Yordamlar Hakkında Yönetmelik” in 8 inci hususu uyarınca Kıdemli Sistem Uzmanı, Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, Ağ İdare Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı kadrolarına işçi alımı yapacağını deklare etti. Müracaat koşulları ve tarihine ait bilgileri açıklayan üniversite, adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. Üniversite takıma bakılırsa değişiklik göstermekle birlikte en düşük 32.554 TL en yüksek 48.831 TL maaş ödemesi yapacak. İşte tüm ayrıntılar…

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, işçi alımı 17 Kasım 2022 tarihinde başlayıp, 1 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Yücetepe Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/ANKARA adresinde yer alan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü İşçi Daire Başkanlığı’na şahsen müracaatta bulunmaları gerekiyor. Posta yolu ile yapılan müracaatlar katiyen kabul edilmeyecek.

GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

1- var ise KPSS sonuç dokümanı (KPSS puanı olmayan yahut evrak ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.)

2- Diploma Örneği

3- var ise ingilizce lisanında YDS puanını gösterir doküman yahut bu lisanda yapılan öbür yabancı lisan imtihanlarından alınan ve ÖSYM İdare Heyeti tarafınca belirlenen “Yabancı Lisan İmtihanları Eşdeğerlikleri” ne bakılırsa kabul edilen YDS dengi puanı gösterir evrak.

4- Müracaat Formu (Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir. https://hacibayram.edu.tr/personel/idari-personele-iliskin-matbu-formlar)

5- En az iki aktüel programlama lisanını bildiğini gösterir evrak. (öğrenilen programlama lisanlarının açıklandıği onaylı transkript dokümanı, mezun olunan kısımdan alınan ders içeriğini belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama lisanlarını gösteren onaylı yazı yahut eğitim kurumlarından alınan kurs iştirak sertifikaları üzere dokümanlar kabul edilir).

6- Genel kaideler başlığının (ç) hususu ile özel kurallarda istenen tecrübeyi gösterir evrak. (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alınan barkodlu evrakın yanı sıra kamu çalışanı için onaylı hizmet dokümanı, özel dal deneyimliler için yaptığı işin ayrıntılı anlatıldığı imzalı kaşeli onaylı evrak.)

7- Başvurulan konum için özel kurallarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren dokümanlar.

8- İsimli Sicil Kaydı (e-devlet çıktısı).

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunda sayılan genel kuralları haiz olması.

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Hazine ve Maliye Bakanlığının vizesi doğrultusunda yalnızca 2 katına kadar olan konumlara müracaat yapabileceklerdir.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin suramı ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, başkaları için en az 5 yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak. (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim çalışanı olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut tıpkı Kanunun 4 üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim işçisi olarak geçtiği belgelenen hizmet mühletleri dikkate alınır.)

d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla yeni programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek.

e) “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim İşçisi İstihdamına Ait Temel ve Yordamlar Hakkında Yönetmelik” te belirtilen özlük hakları ve öbür kuralları kabul etmek.

ÜCRET TABLOSU

Aylık brüt mukavele fiyatı tavanı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü hususunun (B) fıkrasına göre istihdam edilenler için 6.6.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Heyeti sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temellerin 3 üncü unsurunda tespit edilen mukavele fiyat tavanının (yılın birinci altı ayı için belirlenen fiyat tavanı 16.277,45 TL’dir) vize cetvelinde belirtilen katları ile çarpımı kararı bulunacak fiyat olacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ