Jorge Jesus: Fenerbahçe hak ettiği yerde değil

Piper

New member
UEFA Avrupa Ligi play-off çeşidi birinci maçında 18 Ağustos’ta Avusturya’nın Austria Wien grubuna konuk olacak Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus, rövanş öncesi uygun bir skorla buradan ayrılmak istediklerini söylemiş oldu. Maçın oynanacağı Başşehir Viyana’daki Viola Park’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Jesus, sıkıntı bir maç olacağını belirtti.

Austria Wien’in Slovacko’dan daha kuvvetli bir ekip olduğunu vurgulayan Jesus, “Austria Wien Avrupa’da itibarı olan bir grup. Yarın bize zorluk çıkarmaya çalışacaklardır. İstanbul’daki maç öncesi güzel bir sonuç almak istiyoruz. Alioski, Mert Hakan ve İrfan Can Kahveci fizikî olarak düzgün durumdalar diyemem. İrfan ve Mert uzun periyodik sakatlıklardan çıktılar. Maçın yoğunluğunu kaldıracak fizikî durumda olmamaları olağan.” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe’nin her maçı kazanmak için oynadığını vurgulayan deneyimli teknik adam, “Her maçı kazanma anlayışıyla alana çıkıyoruz. Rakipten bağımsız söylüyorum bunu. İki kadronun da Avrupa sıralamasına baktığımızda aşağılarda görüyoruz. Fenerbahçe hak ettiği yerde değil.” diye konuştu.

Ligde çabucak hemen 2 maç oynadıklarını ve dönemin fazlaca başında olduklarını aktaran Jesus, kelamlarını şu biçimde tamamladı:

“İstediğimiz seviyeyi yakaladık dersek kendimi kandırmış olurum. Geliştirmemiz gereken şeyler var ve daha da gelişecektir. Ofansif olarak daha düzgün olmak için çalışıyoruz. 3 günde 1 maç yapan grupların 11’lerini değiştirmesi gerekiyor. Fenerbahçe için de bu durum geçerli olacak. Avrupa’da oynayanlar bu üslup değişiklikler yapmalı. Takımımız bize bu imkanı veriyor.”

GUSTAVO HENRİQUE: RAKİBİMİZİ ÇALIŞTIK, YETERLİ TANIYORUZ

Fenerbahçe’nin Brezilyalı savunmacısı Gustavo Henrique de sıkıntı bir maç yaşayacaklarını kaydetti.

Avrupa’da oynanan her maçın sıkıntı geçtiğini lisana getiren Henrique, şunları kaydetti:

“Yarın güç bir maç bekliyoruz. Rakibimizi çalıştık, âlâ tanıyoruz. Yarınki maç güç olacak. Avrupa Ligi’nde oynanan her maç üzere. Konsantrasyonumuz yüksek, uygun çalıştık. Uygun bir sonuçla konutumuza dönmek istiyoruz. Buraya geldiğim birinci andan itibaren kadro arkadaşlarım tarafınca âlâ karşılandım. Gelişerek devam ediyoruz. Çalışmalarımız en düzgün biçimde sürdürüyoruz. Beni hocamız istedi, fazlaca memnun oldum. Bu fırsat karşıma çıktığı için epeyce sevindim. İdman idman daha düzgüne gidiyoruz.”