Kerem Aktürkoğlu: 4 yılım çalındı, futbolu bırakacaktım

Piper

New member
Bu dönem Galatasaray’da gösterdiği performansla Avrupa’da isminden kelam ettiren Kerem Aktürkoğlu, VOLE‘ye açıklamalarda bulundu. Genç yıldızın Başakşehir ve teknik yönetici Abdullah Avcı‘yla ilgili söylemiş oldukleri ise büyük dikkat çekti.

“BAŞAKŞEHİR’DE RÜTBECİLİK VARDI”

Mesleğinin başında 4 yılının çalındığını belirten Kerem Aktürkoğlu, “16 yaşında Başakşehir’e imza atarken epeyce büyük hayallerle mesleğime başlamıştım. Aileme söylenen kelamları duyar duymaz ‘Bu iş tamam, epey yeterli yerlere geleceğiz’ demiştim. Fakat o denli olmadı doğal. 16 yaşında imza attıktan daha sonra Başakşehir U17’de oynuyordum. ‘Seni fazlaca beğendik fakat bizim tesisimiz yok. Kalacak bir yer bulursan lakin o denli seni alabiliriz’ dediler. Sağ olsun babam, yatılı bir kurs buldu. Orada yaşıyordum. Abdullah Avcı periyodunda profesyonel imzayı da attım. A kadroya çıktım, beklediğim üzere olmadı. Çok büyük bir hiyerarşi, rütbecilik vardı. Sen küçüksün, haddini bileceksin halinde yani. Üretim gereği haksızlık karşısında susamam.” dedi.

“HİYERARŞİ, TÜRK FUTBOLUNDAKİ EN BÜYÜK SORUN”

Hiyerarşinin Türk futbolunda büyük bir sorun olduğunu söyleyen Kerem, “bu biçimde benim üzere karşı çıkanları görmedikleri için kadrodakiler bana karşı tutum aldı. İdmana çıkarken ayağıma top değmesin diye dua ediyordum. Şu an Emirhan’a, Arda Güler’e hocaları tarafınca nasıl davranılıyorsa, onu beklerdim. Örneğin Phil Foden, kaç yaşında çıkıp oynadı? Düşünsenize A kadroda bir futbolcu, Foden’a top kaybetti diye küfredecek, tehdit edecek. Nasıl reaksiyon olur? Farklı. Hiyerarşi, Türk futbolundaki en büyük meseledir.” tabirlerini kullandı.

“FUTBOLU BIRAKACAKTIM”

Aktürkoğlu ayrıyeten, “Beni zorla kiralamak istediler. ‘Erokspor’a 3 yıl kiralık gideceksin, mukaveleni de taban fiyattan 5 yıl uzatacağız’ dediler. Kabul etmedim. Takım dışı bırakıldım, 1 dönem tek başıma çalıştım. Kontratım bitti, 19 yaşındayım. Babama, ‘Baba, artık olmayacak. Futbolu bırakacağım ben’ dedim. Özgüvenim dipteydi. Babam yalvardı, ikna etti beni. 3. Lig, benim mesleğimin sonu olacaktı lakin epeyce şükür Erzincan periyodu hayli âlâ geçti.” dedi.

“ABDULLAH AVCI’YA KIRGINIM”

Abdullah Avcı’ya da kırgın olduğunu belirten genç yıldız, “Başakşehir’de bu yaşadıklarım, hiç bir vakit aklımdan çıkmıyor. O insanları utandırmak, benim tek hedefimdi. İnşallah ‘Senden bir şey olmaz, Üstün Lig’i hak etmiyorsun’ diyen o insanları utandırmışımdır. Abdullah Avcı’ya hiç bir biçimde kızgın değilim lakin kırgınım ve hayal kırıklığı içerisindeyim. Artık önüme bakıyorum. Her şeyi geride bıraktım.” dedi.