KPSS 70 puan ile yönetim memuru öğrencisi alımı yapacak! Müracaatlar ne vakit sona eriyor?

Musa

New member
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 5-9’uncu dereceli takımlara 150 yönetim memuru öğrencisi alımı yapacağını deklare etti. Kelamlı imtihan ve mülakata tabi tutulacak olan adaylardan en az 70 KPSS puan şartı aranıyor. Müracaat kaideleri ve tarihine ait merak edilen tüm ayrıntılar ise kurumca yayınlanan ilan ile adaylara duyuruldu. İşte resmi ilan metni…

BAŞVURU FORMU VE TARİHİ

Adalet Bakanlığı yönetim memuru öğrencisi alımı müracaatları 30 Eylül 2022 tarihinde başlayıp 14 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak müracaatlarını online olarak tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KAİDELERİ NELER?

• Türk Vatandaşı olmak,

• Türk Ceza Kanununun 53 üncü hususunda belirtilen müddetler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir hatadan dolayı bir yıl yahut daha fazla mühletle mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı kabahatler, Anayasal nizama ve bu tertibin işleyişine karşı hatalar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kabahatten kaynaklanan malvarlığı bedellerini aklama yahut kaçakçılık cürümlerinden mahkûm olmamak,

• Yapılacak imtihanın son müracaat tarihi prestijiyle erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veyahut ertelenmiş yahut yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

• Yapılacak imtihanın son müracaat tarihi olan 14.10.2022 prestijiyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi imtihan (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür İmtihanı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve daha sonrası doğumlu olanlar),

• Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kelamlı imtihan ve mülakat kararında başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

• bakılırsavini devamlı yapmasına pürüz olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve gibisi maniler bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sıhhat Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sıhhat heyeti raporu ile belgelemek, (sağlık konseyi raporu kelamlı imtihan ve mülakat kararında başarılı olan adaylardan istenecektir.)

• 2020 KPSS LİSANS imtihanı KPSSP3 puan çeşidinden en az 70 puan almış olmak,

• En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Heyeti tarafınca kabul edilen yabancı fakülte yahut yüksekokullardan mezun olmak,
RESMİ İLAN METNİNE ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ