Lucescu’dan daha sonra bu kere Dinamo Kiev lideri Surkis’ten skandal açıklamalar: UEFA Fenerbahçe’ye ceza vermeli!

Piper

New member
UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci maçında İstanbul’da Fenerbahçe’ye mağlup olan Dinamo Kiev cephesinde 2-1 sona eren müsabaka hakkında skandal açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Dinamo Kiev’in Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile sarı-lacivertli grubun Portekizli teknik adamı Jorge Jesus içindeki kelamlı arbede devam ederken bu sefer Ukrayna grubunun lideri Igor Surkis’ten dikkat çeken açıklamalar geldi.

LUCESCU’DAN JESUS’A KARŞILIK: FENERBAHÇELİ FUTBOLCULAR KENDİLERİNİ YERE ATTI

Geçtiğimiz günlerde , Jesus’un “Lucescu’ya fazlaca hürmet duyuyorum. Kendisi teknik yönetici olarak kalitesini kanıtlamış isim. Ona şu biçimde tavsiyede bulanayım, istatistiklere bakabilir. Kaç tane faul yaptıklarını gorebilir. Maçı nasıl izledi bilmiyorum ancak uygun tahlil etmedi. Kiev daima Fenerbahçe oyuncularına faul yaparak durdurmaya çalıştı. Kalecileri daima yerdeydi. O maçı nasıl görüyor bilmiyorum fikrine hürmet duyuyorum. İstatistiklere baktığında yanıldığını bakılırsacektir.” biçimindeki açıklamalarına sert bir lisanla cevap vererek şunları söylemişti:

“Fenerbahçe maçı boğa güreşi üzereydi. Maçın birinci dakikalarında Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere atıyorlardı. daha sonradan agresif davranmaya başladılar ve sonuna kadar bu biçimde devam ettiler. Çok bir agresiflik gösterdiler. Fenerbahçeli futbolcuların üzerinde baskı vardı. Şiddete teşvik edildiler ve şiddetle karşılık verdiler. Bu maçtan evvel rövanştan ve intikamdan bahsediyorlardı. Biz onları Şampiyonlar Ligi’nden eledikten daha sonra. Hakem müthiş derecede hoşgörülüydü. Bu Fenerbahçe’nin sert oynamasına müsaade verdi. Fenerbahçe taraftarının baskısına boyun eğdi. Taraftarlar alana ellerine ne geçerse attılar. Bize hakaret ettiler”.

“UEFA, FENERBAHÇE’YE CEZA VERECEKTİR”

ProFootball’da yer alan habere bakılırsa; Lucescu’nun açıklamalarından daha sonra bu sefer Ukrayna takımının lideri Surkis, sarı-lacivertli taraftarların yansısını toplayan açıklamalarda bulundu.

UEFA’nın Fenerbahçe’ye vereceğine inandıklarını belirten Surkis, “UEFA’nın, taraftarların davranışlarından dolayı Fenerbahçe’ye ceza vereceğini düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında da bize karşı hayli sert davrandılar” dedi.

“LUCESCU’YA GÜVENİYORUZ”

“Hakem maçı yeterli yönetmedi” diyen Surkis, “Şu da var; Fenerbahçe maçı öncesi iki forvetimiz sakattı. İki stoperimizden biri sakat, oburu zehirlendi. 38 derece ateş. Artık iki oyuncumuz sakatlandı. Lucescu’ya itimadımız tam” diye konuştu.