OGM İŞKUR üzerinden KPSS kuralsız 5 bin personel alımı devam ediyor! Müracaat için son 3 gün…

Musa

New member
Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Emekçi Alınmasında Uygulanacak Tarz ve Temeller Hakkında Yönetmelik kararları uyarınca Orman Personeli konumunda 3937, İtfaiyeci konumunda 500, Aşçı durumunda 280, Öteki Fidanlık Çalışanları ve Bahçıvanlar durumunda 183 ve İşletme Elektronik Bakımcısı konumunda 100 olmak üzere toplamda 5000 Süreksiz Personel alımı alımı yapacağını deklare etti. En az ilkokul mezunu adaylar içinden istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, KPSS puan koşulu aramıyor. Takımlara ait özel müracaat kaideleri ise yayınlanan ilan ile tüm adaylara belirtildi. İşte tüm müracaat bilgileri…

Son Müracaat Ne Vakit?

Orman Genel Müdürlüğü 5 bin emekçi alımı müracaatları 11 Nisan 2022 tarihinde başlayıp 15 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek. Adaylar müracaatlarını İŞKUR üzerinden online olarak tamamlayabilecek.

Müracaat için adayları https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx İŞKUR adresine girip “İşyeri Unvanı” yazan kısma “Orman Genel Müdürlüğü ” yazarak arama tuşuna basması kâfi.

Müracaat Kuralları Neler?

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş yahut İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine Ait Kanun kararları gizli kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. Müracaat müddetinin son tarihi prestiji ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı cürümler, anayasal sisteme ve bu sistemin işleyişine karşı hatalar, ulusal savunmaya karşı hatalar, Devlet sırlarına karşı cürümler ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, cürümden kaynaklanan malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçakçılık hatalarından mahkûm olmamak,

4.Kamusal hakları kullanmaktan mahrum bırakılmamış olmak,

5.Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli yahut muaf olmak),

6.Başvurunun son günü prestijiyle talep edilen tahsil durumu ile öbür genel ve özel kaidelere haiz olmak,

7.Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almıyor olmak,

8.Türkiye İş Kurumu Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

9. Her aday, sadece bir meslek koluna müracaat yapabilecektir.

Özel Müracaat Koşulları Neler?

1. En az ilköğretim mezunu en çok ortaöğretim mezunu olmak,

2. ”Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, KBB, Nöroloji ve Psikiyatri” alanlarından “sağlam” onayı alınmış tam teşekküllü devlete bağlı resmi sıhhat kuruluşlarından sıhhat raporu almış olmak (Bu rapor kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir),

3. Cinsiyeti erkek olmak,

4. Müracaat mühletinin birinci günü prestiji ile 25 yaşını doldurmamış olmak,

5. Bölge Müdürlüklerince ilan edilecek uygulamalı imtihan tarihinde yapılacak ölçümlerde; en az 1.67 metre uzunluğunda olmak ve boyun 1 metreden çok olan kısmı ile kilosu içinde (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.

1. En az ilköğretim mezunu en çok ön lisans mezunu olmak,

2. ”Dahiliye, Genel Cerrahi, Göz, KBB, Nöroloji ve Psikiyatri” alanlarından “sağlam” onayı alınmış tam teşekküllü devlete bağlı resmi sıhhat kuruluşlarından sıhhat raporu almış olmak (Bu rapor kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir),

3. Müracaat müddetinin birinci günü prestiji ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

1. En az ilköğretim mezunu en çok lisans mezunu olmak,

3. * Aşçılık Meslek Kolu ile ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Bitirme Evrakı, Yetki Evrakı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Dokümanı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik dokümanlarından rastgele biri yahut, * Aşçı (Seviye 4) Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [13UY0182-4] yahut, * Ortaöğretim Aşçılık kısmından mezun olmak yahut, * Ön lisans yahut Lisans Aşçılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak İdaresi, Yemek Pişirme Teknikleri kısımlarının rastgele birinden mezun olmak, Üstteki mezuniyet, sertifika yahut mesleksel yeterlilik evraklarından en az bir adedine sahip olmak.

4. En az 1 yıl alanında mesleksel deneyim sahibi olmak ve belgelendirmek (SGK Hizmet Dökümü ile yahut ilgili meslek odası onaylı Bonservis evrakı ile belgelemek),

5. Müracaat mühletinin birinci günü prestiji ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

1. En az ortaöğretim en çok ön lisans mezunu olmak,

3. Müracaat mühletinin birinci günü prestiji ile 30 yaşını doldurmamış olmak,

4. Cinsiyeti erkek olmak,

5.* Ortaöğretim İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Kısmından mezun olmak yahut,
* İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Acil Durum ve Afet İdaresi, Acil Durum ve Doğal Afet İdaresi, Acil Yardım ve Afet İdaresi, Yangın ve Doğal Afetler ön lisans programlarının birinden mezun olmak,

6. Bölge Müdürlüklerince ilan edilecek uygulamalı imtihan tarihinde yapılacak ölçümlerde; en az 1.67 metre uzunluğunda olmak ve boyun 1 metreden çok olan kısmı ile kilosu içinde (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.

1. En az ortaöğretim mezunu en çok ön lisans mezunu olmak,

3. Müracaat mühletinin birinci günü prestiji ile 30 yaşını doldurmamış olmak,

4. Cinsiyeti erkek olmak,

5. *Ortaöğretim Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Kısımlarından yahut,
* Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Elektronik, Elektronik Haberleşme, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Mekatronik yahut Mekatronik Teknolojisi ön lisans programlarının rastgele birinden mezun olmak.

RESMİ İLAN METNİ