Sami Uğurlu: Grup olmayı başardık

Piper

New member
Spor Toto Harika Lig’in 34. haftasında Beşiktaş deplasmanında 3-0 kazanan Kasımpaşa’da Teknik Yönetici Sami Uğurlu, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Çabayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Sami Uğurlu, “Tarkan geçen hafta çapraz bağlarından sakatlanmıştı. Spajic de sakatlandı. Geçmiş olsun diyorum iki oyuncuya da. Maçın bizim ismimize hayli keyifli olacağını biliyorduk. Beşiktaş taraftarı da fazlaca önemli bir itici güç ve bizim işimizi zorlaştıracağını da biliyorduk. Birinci 10 dakika önde basan bir Beşiktaş vardı. Hafta içi çalışmalarımızın verdiği datalar, oyunun merkezinde üstünlük kurma tarafındaydı. Beşiktaş’ın 3’lü savunmasının artı istikametleri olduğu kadar zaafları da var. Biz bunlara çalıştık. 2. bölgeden 3. bölgeye önemli süratli geçişler yapan bir ekibiz. Orta alanda 1 fazla oyuncumuzla üstünlük kuracağımızı biliyorduk. tıpkı vakitte süratli geçişlerle goller bulduk. Bizim için yeterli bir maç oldu” diye konuştu.

Grubun başına geçmesinin akabinde 17 maçta toplanan 36 puana dikkat çeken Sami Uğurlu, “Çok yanlışsız vakit içindema yapmak gerektiğini düşünüyorum. Ben 2 yıldır yardımcı antrenör olarak kulüpteydim. Serkan Reçber’in transferlerinden birisi de benim. Kulübün altyapısından değil, önümüzdeki periyotları planlayarak Serkan Reçber kalmamı istemişti. Oyuncu transferleri konusunda vakit zaman grubu ikiye bölüyoruz. Gelen oyuncular mı yoksa kadro mı diye bakıyoruz. Buraya dönem başından bu yana benim onayım olmadan hiç bir oyuncu alınmadı. Hepsini izleyerek, oyun şeklimize uygun olup olmadığını planladık aslında. Natürel bunlar da istediğimiz üzere oldu. Dönem başı kadronun başına geçmiş olsaydım bu olur muydu bilmiyorum. Kadrosu daha uygun tanıdığımı biliyorum ancak bunu konuşmak, evvelki hocalar için gerçek olmaz diye düşünüyorum. Evvelki hocalarımız da ellerinden geleni yaptılar. Bir plan, oyuncu profiline uygun bir kurgu gerçekleştirdik. Ağır çalışmayla bunu yaptık. Burada en büyük hisse, planı uygulayan oyuncuların oldu. 11 puandan, 47 puana gelmek kolay değil. Bütün oyuncularımla tek tek gurur duyuyorum” tabirlerini kullandı.

“MULEKA’NIN KALMASINI İSTERİZ”

Ekibin golcü oyuncusu Muleka’nın kadroda kalmasını isteyeceklerini söyleyen Sami Uğurlu, “Muleka’nın satın alma opsiyonu olduğunu biliyorum. Katiyen kalmasını isteriz. Bizim için değerli bir isim. Bizimle devam ederse epeyce önemli bir artı olacaktır. Lakin tek başına Muleka olarak değerlendirmemek lazım bizim kadromuzu. Muleka’yı tahminen dönem başında öteki kadroda görseniz, kıymeti bu kadar ortaya çıkmayabilirdi. Muleka gelmedilk evvel 6 maçta 1 birliktelik ve 5 galibiyet almıştı bu grup. Aslında bu türlü bakınca ekip olmanın ne kadar kıymetli olduğunu görüyorsunuz. Lakin 5’te 5 yaptığımız oyuncularla, daha evvel 17 maçta 2 galibiyeti vardı grubun. Önümüzdeki dönem kendi adıma konuşmak için erken. Önümüzde 4 maç var. Bugün de ligde kalmayı garantileyen bir Kasımpaşa var ancak biz buna odaklanmadık. Çok önemli bir maç hazırlığı yapıyoruz her hafta ve karşılığını alıyoruz, sonuna kadar da bu türlü gitmek istiyoruz. Transfer konusu da çabucak sonrasında konuşulur, şu anda erken olduğun düşünüyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.