Şampiyonlar Ligi gitti Trabzonspor karıştı! Kadro ortasında Abdullah Avcı’ya birinci isyan

Piper

New member
Spor Toto Üstün Lig’in son şampiyonu Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi play-off çeşidi birinci maçında 2-1 mağlup olduğu Danimarka grubu Kopenhag’ı konutunda ağırladı. 0-0 biten rövanş müsabakası kararında Karadeniz takımı Devler Ligi’ne veda ederken Danimarka temsilcisi Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City, Sevilla ve Dortmund ile eşleşti.

Avrupa’daki seyahatine UEFA Avrupa Ligi’nden devam edecek Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi kümelerindeki rakipleri bugün saat 14.00’te İstanbul’da çekilecek kura kararında aşikâr olacak.

Kopenhag’a elenerek Avrupa futbolunun kulüpler seviyesindeki en kıymetli tertibine veda eden Trabzonspor’da Danimarkalı golcü Andreas Cornelius, Danimarka basınına açıklamalarda bulundu.

Ülkesinin Ekstra Bladet Gazetesine konuşan golcü futbolcu Kopenhag’a mağlubiyeti hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Her iki müsabakada da 90 dakika alanda kalan 29 yaşındaki golcü futbolcu, tipe veda ettikleri için keder duyduklarını belirtirken Danimarka grubunun maç uzunluğu defansif bir oyun anlayışı ortaya koyduğunu kaydetti.

“MAÇ BOYUNCA SAVUNMA YAPTILAR”

Teknik yönetici Abdullah Avcı’nın oyun anlayışını eleştiren Danimarkalı yıldız, şunları söylemiş oldu:

“Maçı kazanma talihimiz olduğunu düşünüyorum. Biz de oynadık lakin onlar oyun boyunca savunma yaptılar. Beklendiği üzere oldu. Biz yalnızca gereksinimimiz olan golleri bulamadık. Favori olmak ya da olmamak kıymetli değil. Bizi üzecek bir sonuç aldık ve bundan rahatsızız. Lakin bir daha de maçlardan evvel favori olduğumuzu argüman edeceğim, lakin her vakit favoriler kazanmıyor.

YETERİNCE SÜRATLİ OYNAMADIK

Beni marke eden Denis Vavro’nun gereğince baskı altında olduğunu düşünmüyorum. Gereğince süratli oynamadığımız için maç boyunca iki stoper ile altılı içinde sıkışıp kaldım”

ŞAMPİYONLUKTA BÜYÜK ROL OYNADI

Geçen dönem başında İtalyan takımı Parma’dan 5 milyon euro karşılığında Karadeniz grubuna transfer olan deneyimli futbolcu, Trabzonspor forması altında bugüne kadar 48 maça çıkar golcü futbolcu 20 gol 6 asist kaydetti.

Yıldız futbolcu geçen dönem Muhteşem Lig’de attığı 16 gol ile Trabzonspor’un 38 yıl ortadan daha sonra şampiyonluğa ulaşmasında büyük rol oynamıştı.