Samsunspor’un yeni teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu birinci defa deklare etti: Galatasaray ile anlaşmıştım bakılırsave başlayacaktım…

Piper

New member
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor ile kontrat imzalayan Hüseyin Eroğlu, dikkat cazip açıklamalarda bulundu.

Radyospor’a konuşan 49 yaşındaki teknik adam yaz transfer periyodunda Galatasaray’la yaptığı görüşmeyi anlatarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“EN BÜYÜK HAYALİM BUNDESLİGA”

Dört saatlik bir görüşmenin akabinde Samsuınspor’a imza attığını açıklayan deneyimli teknik adam, en büyük hayalinin Bundesliga’da çalışmak olduğunu duyurdu.

Hüseyin Eroğlu, “Başkanımız Yüksel Yıldırım ile dört saatlik görüşmemizin akabinde anlaştık. Bu toplantıda ortak bir maksatta olduğumuzu gördük. Samsunspor’la ilgili hayli hazırlıklıydım, biliyorsunuz ki bir buçuk yıl evvel bu biçimde bir müddetç yaşanmış ancak nasip olmamıştı. Her iki taraf için de iyi olsun. Ben buraya gelirken gayenin ne olduğunu biliyorum. Daima bir arada yeni bir tertip oluşturduk, bu beraberlik bizi şampiyonluğa götürecek. Dönem sonunda şampiyonluğa ulaşacağız. Büyük Samsunspor taraftarına kelam veriyorum; 11 yıl daha sonra bu hasret bitecek. Samsunspor’la elde edeceğimiz muvaffakiyetler her iki tarafı kısa ve uzun vadede memnun edecek. şahsi olarak uzun vadede maksadım Bundesliga’da çalışmak” açıklamasında bulundu.

GALATASARAY’DA MİSYONA BAŞLAYACAKTIM…

Haziran ayında Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen ve Dursun Özbek’in 2208 oyla zaferiyle sonuçlanan başkanlık seçimi sürecinse Dursun Özbek’in rakibi Eşref Hamamcıoğlu ile görüştüğünü açıklayan başarılı teknik adam şunları söylemiş oldu:

“Galatasaray ve A Ulusal Kadro’dan teklif aldınız mı? sorusuna Eroğlu, “Milli Kadrolar Gelişim Yöneticiliği konusunda biroldukça kere konuşuldu. Kamuoyu bu nazaranvi bana yakıştırıyordu. Lakin hiç bir teklif almadım. Dönem başı Galatasaray’la ilgili bir görüşmem oldu. Eşref Hamamcıoğlu’nun grubundan Adnan Öztürk ile de görüşmüştüm, Futbol yöneticiliği bakılırsavi için anlaşmıştım. Şayet ki Eşref Hamamcıoğlu lider olsaydı, bakılırsave başlayacaktım”