Sayıştay Başkanlığı 65.108 TL maaş işçi alımına başladı! Müracaat kaideleri neler?

Musa

New member
T.C. Sayıştay Başkanlığı, Bilgi Süreç Ünite Başkanlığı, 375 sayılı Kanun Kararında Kararname’nin Ek 6. unsuruna dayanılarak, 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim Çalışanı İstihdamına Ait Temel ve Yordamlar Hakkında Yönetmelik” in 8. unsuru uyarınca Bilişim Çalışanı alımı yapacağını deklare etti. En az 70 KPSS puan kaidesi aranan adaylar kelamlı imtihana tabi tutulacak ve belirtilen takımlarda istihdamı sağlanacak. Ayrıyeten takımlara bakılırsa değişiklik göstermekle birlikte adaylara en düşük 32.554 TL en yüksek 65.108 TL maaş ödemesi gerçekleştirilecek.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Sayıştay Başkanlığı işçi alımı 15 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 30 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar T.C. Sayıştay Başkanlığı, İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) 06520 No:45 Balgat/ Çankaya/ Ankara adresine şahsen yahut posta yolu ile müracaat yapmaları gerekiyor.

GEREKLİ BELGELER

a) Müracaat Formu, (Başvuru Formunun doldurulması zarurî olup, tercihte bulunmayan adayların müracaatları geçersiz sayılacaktır. Birden çok küme ve duruma müracaat ile müracaat formu gönderenlerin müracaatları geçersiz sayılacaktır.) (Kurumun internet sitesinde duyuru ekinde yer alan)

b) KPSS sonuç dokümanı,

c) Yabancı lisan bilgisi düzeyini gösteren doküman, (YDS yahut Yükseköğretim Şurası tarafınca buna denk kabul edilen ve milletlerarası geçerliliği olan imtihan sonuç dokümanı.)

d) Diploma aslı yahut noter, okul ya da Kurum tarafınca onaylı örneği, (diplomanın düzenlenmemiş olması halinde, tahsil durumunu belirtmek üzere adabına nazaran verilmiş ve çabucak sonrasında diploma yahut örnekleriyle değiştirilecek dokümanın noterden yahut okuldan ya da Kurum tarafınca onaylı örneği) (e-Devletten alınan karekodlu dokümanlar kabul edilir.)

e) Şimdiki programlama lisanlarından en az ikisini bildiğine ait doküman, (Transkript dokümanı kabul edilecektir.)

f) Genel kaidelerin (d) bendinde yer alan mesleksel tecrübeyi gösterir evrak. Başvurduğu hizmet kümesine ilişkin iş deneyimini gösteren Hizmet Evrakı (kamu bölümünde geçen hizmetler için) yahut SGK Prim Ödeme Evrakı, (özel kesimde çalışmış olanlar için)

g) Fotoğraflı iş deneyimini gösterir ayrıntılı özgeçmiş,

h) Özel Koşullarda istenilen sertifikalar ile tecrübeyi gösteren evraklar,

i) nazaranvini yapmasına pürüz olabilecek sıhhat sorunu bulunmadığına ait yazılı beyan,

j) Son üç ay ortasında alınmış İsimli Sicil Evrakı, (e-Devlet üzerinden alınabilmektedir)

k) Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir evrakın aslı yahut onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden alınabilmektedir.)

BAŞVURU KAİDELERİ NELER?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurunda sayılan genel kuralları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen kısım mezunları aylık brüt kontrat fiyat tavanının 2 katı için müracaat yapabilirler.)

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin konseyimi ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, üç katını geçmeyecekler için en az 5 (beş) yıl, fiyat tavanı 4 (dört) katını geçmeyecekler için en az 8 (sekiz) yıl mesleksel deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; b. ve c. hususlarında belirtilen kısımlarından mezun olduktan daha sonra bilişim işçisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4’üncü hususunun (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle personel statüsünde bilişim işçisi olarak geçtiği belgelenen hizmet mühletleri dikkate alınır),

e) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla aktüel programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

f) Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olup ağır iş temposuna ayak uydurabilme ve kadro çalışmasına yatkın olmak,

g) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş yahut muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

ÜCRET TABLOSU

Aylık brüt kontrat fiyatı tavanı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü unsurunun (B) fıkrasına bakılırsa istihdam edilenler için 6.6.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Konseyi sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temellerin 3 üncü unsurunda tespit edilen mukavele fiyat tavanının (yılın birinci altı ayı için belirlenen fiyat tavanı 16.277,45 TL’dir) vize cetvelinde belirtilen katları ile çarpımı kararı bulunacak fiyat olacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ