Trabzonspor’un yıldızı Abdülkadir Ömür Fortuna Sittard’a mı transfer olacak? Fortuna Sittard Lideri Işıtan Gün deklare etti

Piper

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 4. hafta müsabakasında meskeninde Galatasaray’ı ağırlayan Trabzonspor, rakibiyle birliktee kalarak konutundaki yenilmezlik serisini sürdürdü.

8 Mart’ta 2021’de Aytemiz Alanyaspor’a 3-1 kaybettiği 29. hafta maçından daha sonra alanında 538 günlük müddette yenilgi yüzü görmeyen bordo-mavili kadro iç alandaki yenilmezlik serisini 28 maça yükseltti.

Karşılaşmanın akabinde Abdülkadir Ömür hakkında ortaya atılan sav herkesi şoke etti. Çok konuşulacak bu tez daha sonrasında bordo-mavili taraftarlar ağrılarının devam ettiğini söyleyerek dün akşamki müsabakada forma giymeyen Abdülkadir Ömür’e reaksiyon gösterdi.

“BURAK YILMAZ’IN YANINA GİTMEK İSTİYOR”

Fotomaç Genel Yayın Direktörü Zeki Uzundurukan, A Spor ekranlarında Abdülkadir Ömür’ün ekipten ayrılarak Fortuna Sittard’a transfer olmak istediğini öne sürerek şunları söylemiş oldu:

“Ağrılarının da olmadığını biliyoruz. Kulübe gelmiş ‘Ben oynamak istemiyorum, gitmek istiyorum. Benim bonservisimi verin ben gitmek istiyorum’ demiş. İdare de ‘Teklif getir, konuşalım’ demiş. Bugün Abdülkadir’le ilgili karar verilecek. Muhtemelen gidecek oyunculardan biri Abdülkadir Ömür olacak. Burak Yılmaz’ın grubuna gitmek istiyormuş. Oraya gidecek herbiçimde.

PROFESYONELLİĞE SIĞMAZ

Abdülkadir Ömür’ün yaptığı profesyonelliğe sığmaz. Grup arkadaşların, teknik heyeti sevmiyorsun, bu taraftara nasıl kıydın? Bu taraftar seni bağrına bastı. Sen bu biçimdesine bir maçta ‘ben gitmek istiyorum’ diyorsun. Ben Abdülkadir Ömür’ün sonunu Barış Memiş’e benzetiyorum”

23 yaşındaki genç yıldız hakkında ortaya atılan argümanların akabinde Fortuna Sittard Lideri Işıtan Gün, açıklamalarda bulundu.

FORTUNA SİTTARD’DAN ABDÜLKADİR ÖMÜR AÇIKLAMASI

Tv100’den Mehmet Batuhan Ağır’a konuşan
Işıtan Gün, genç yetenek hakkındaki argümanlara açıklık getirdi.

Abdülkadir Ömür ile ilgili bir teşebbüsünüz oldu mu?” sorusuna cevap veren Işıtan Gün, Abdülkadir Ömür’ün transferi hakkında bir teşebbüslerinin olmadığını lisana getirerek şunları söylemiş oldu:

“Öyle bir şey yok birinci kere sizden duydum”

KOPENHAG MAÇINDA REAKSİYON GÖRDÜ

Bu dönem bordo-mavili forma ile 4 maça çıkan 23 yaşındaki futbolcu, grubuna 1 gol 1 asistlik katkı sağladı. Genç yetenek Şampiyonlar Ligi play-off çeşidinde Danimarka müsabakasında 66. dakikadan oyundan alınırken taraftarlardan reaksiyon görmüştü.