Türk Patent ve Marka Kurumu yetiştirmek üzere işçi alımı! Müracaatlar ne vakit sona erecek?

Musa

New member
Türk Patent ve Marka Kurumu, Sınai Mülkiyet Uzmanlığı Yönetmeliği kararları uyarınca Eczacılık, Sanayi Eserleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Kimya, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Gereç Mühendisliği, Dokumacılık Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği kısımlarından mezun Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı yapacağını deklare etti. Müracaat kaideleri ve başka bilgileri yayınladığı ilan ile açıklayan kurum, adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. İşte ayrıntılar…

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Türk Patent ve Marka Kurumu Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı müracaatları 7 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 6 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Kurumun z resmi internet sitesinin (www.turkpatent.gov.tr) duyurular kısmında yayımlanan form eksiksiz ve gerçek bir biçimde doldurularak müracaatlarını online olarak tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

GEREKLİ BELGELER

a) Kurumumuz resmi internet sitesi (www.turkpatent.gov.tr) üzerinden oluşturulan müracaat formu,

b) Mezuniyet evrakının yahut çıkış evrakının ya da eğitimini yurt haricinde tamamlamış olanlar için diploma denklik evrakının aslı (Belgenin aslı ile müracaatta bulunulması halinde Kurumca bir örneği tasdik edilerek aslı iade edilecektir) yahut mezun oldukları fakülte ya da noter tasdikli sureti,

c) KPSS sonuç evrakının ÖSYM internet sitesinden alınmış denetim kodlu örneği,

ç) Yabancı lisan dokümanının aslı yahut sonuç evrakının denetim kodlu örneği,

d) T.C. Kimlik Numarası beyanı (nüfus cüzdanı fotokopisi)

istenecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunun (A) bendinde belirtilen koşulları taşımak,

2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren, mühendislik, fen, fen edebiyat, eczacılık, hoş sanatlar fakülteleri yahut fakültelerin tasarım kısımları ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilen yurtarasındaki yahut yurtharicindeki öğretim kurumlarının Tablo1’de belirtilen tahsil kollarından (bölümlerinden) mezun olmak,

3) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafınca; (A) kümesi takımlar için 2022 yılında yapılan Kamu İşçisi Seçme İmtihanlarında (KPSS) Tablo-1’de belirtilen puan tiplerinden taban puanı almış olmak,

4) Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanından (YDS) İngilizce lisanından en az (C) seviyesinde yahut milletlerarası geçerliliği bulunan ve ÖSYM İdare Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen imtihanlardan buna denk puan aldığına ait dokümana sahip olmak.

5) Giriş imtihanının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ