Yatak fabrikasında yangın

Seren

Global Mod
Global Mod
İzmir’in Torbalı ilçesinde yatak fabrikasında çıkan ve yakındaki 2 işletmeye sıçrayan yangın denetim altına alındı.

Atatürk Sanayi Sitesi’ndeki bir yatak fabrikasında çabucak hemen belirlenemeyen niçinle yangın çıktı.

Olay yerine epeyce sayıda itfaiye, sıhhat ve polis takımı gönderilirken alevlerin yükselmesi üzerine personeller tahliye edildi.

Polis etrafta güvenlik tedbiri aldı, itfaiye grupları yangına müdahale etti.

Yangın, bitişikteki birebir firmaya ilişkin başka yatak fabrikası ile bir metal fabrikasına da sıçradı.

Yangını denetim altına alan takımlar, fabrika içlerindeki soğutma çalışmasını sürdürüyor.

vakada iki yatak fabrikası kullanılamaz hale geldi, metal fabrikası ile park halindeki bir arabada hasar oluştu.

Bu ortada dumandan etkilenen ve Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2 itfaiye erinin sıhhat durumlarının âlâ olduğu öğrenildi.

Yangın bölgesinde AFAD’a bağlı KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) grubu de denetim gayeli çalışma yaptı.

Şirketten açıklama yapıldı

Öte yandan yatak fabrikalarının sahibi olan Acme Holding’in İdare Şurası Lideri Tolga Batallı, yaptığı yazılı açıklamada, tüm çalışanların inançlı biçimde tahliye edildiğini, büyük bir maddi hasar oluşmasına karşın can kaybı ve faydalanmanın olmamasının en büyük teselli kaynağı olduğunu belirterek yangının denetim altına alınması için gayret veren tüm takımlara teşekkür etti.